USBGate je sofistikované zařízení zabraňující penetraci počítače pomocí USB portů a do nich připojených zařízení. Použitím vaší existující bezpečností karty se vám po jejím přiložení k zařízení USBGate odblokují USB porty. Budete tak moci využívat všechny připojené periferie tak, jak jste zvyklí.

Unikátnost USBGate

Počítače na pracovišti a obsažená důvěrná firemní data jsou nejčastěji penetrována kvůli tomu, že se uživatel při odchodu od počítače neodhlásí. Může se jednat o delší návštěvu v kantýně nebo krátké odběhnutí na kávu, případně k síťové tiskárně. Nebezpečí nehrozí pouze od neznámých útočníků, ale také od kolegů nebo podřízených, a to především v případě, kdy je heslo k počítači šikovně ukryto na pracovním stole.

USBGate je řešením! USBGate automaticky uzamkne počítač a navíc zablokuje periferie. K tomuto dochází při odebrání identifikační karty ze zařízení. Bez své karty se uživatel nemůže pohybovat po budově. Potřebuje ji pro zaznamenání příchodu a odchodu, otevírání dveří nebo placení ve firemní kantýně. K odhlášení uživatele od počítače a zablokování USB periferií proto dochází vždy, když se uživatel vzdálí od počítače.

Úvod

Jeden z našich zákazníků potřeboval zařízení, které by zajistilo lepší zabezpečení počítačů pro jeho zaměstnance. Zakázku jsme získali  s naším návrhem USBGate.

Výzvy

Výzev bylo hned několik. USBGate měl podporovat co nejvíce typů bezdrátových karet a čipů. Také jsme chtěli, aby podporoval operační systémy MS Windows, Mac OS a Linux. Zároveň bylo potřeba vymyslet způsob, díky kterému by instalace každého zařízení byla časově nenáročná a také, aby se USBGate snadno integroval se stávajícími bezpečnostními kartami.

Řešení

Zařízení staví na dvoujádrovém procesoru, který umožňuje například odpojování periferií při odebrání karty a automatické uzamčení PC. Je možné si dále vybrat z mnoha dalších předpřipravených akcí či úkonů, které USBGate nabízí. Mezi tyto úkony pak například patří monitoring přiložené nevalidní karty. 

Zařízení obsahuje dvojici antén, abychom mohli podporovat standard RFID 125 kHz i  RFID/NFC 13.6 MHz. Tím jsme docílili podpory pro velké množství bezpečnostních karet.

Zároveň se nám povedlo docílit výzvy ohledně rychlé instalace nového zařízení. Za pomoci master karty zabere instalace jen pár minut. Po jejím příložení je možné si díky dalším kartám vybrat, zda chci uživatele přidat, odebrat, či úplně resetovat zařízení do výchozího stavu. 

Závěr

Dodali jsme 400 kusů zařízení USB Gate. Celé zařízení jsme si sami navrhovali. Náš návrh zahrnoval hardware, software, ale i vizuální podobu zařízení. Toto řešení dále nabízíme jako náš vlastní produkt. 

Technické parametry

1GHz ARM procesor,

512 MB DDR2 RAM

1x USB 2.0 in

4x USB 2.0 out

čtečka RFID 125 kHz

čtečka RFID/NFC 13.6 MHz

Podporované bezpečností karty:

RFID 125 KHz

- Hitag 1

- Hitag S

- Hitag 2

- EM4001 / EM4102

- MCRF200/123

NFC 13.6 MHz

- ISO/IEC 14443A a 14443B

- MIFARE Classic 1K

- MIFARE Classic 4K

- MIFARE Ultralight

- MIFARE Ultralight C

- MIFARE Plus

- MIFARE DESFire

Odkazy

Potřebovali byste vyřešit něco podobného? Napište nám!

2N MOBILE VIDEO

Vyřizovat vše skrze mobilní telefon je čím dál…

MOBILE KEY

Zapomenout klíče je běžné. Ale zapomenout svůj…

INDOORTOUCH + HIPMO

V rodině 2N Interkomů chyběla odpovídací jednotka…

HEARING AID

Kochleární implantát je druh ušního…

KLASIFIKACE

Mít své známky v mobilu a notifikace o…

LDAP MOBILE

V naší firmě vše evidujeme pomocí LDAPu. A to i…