Konec podpory Xamarinu. V Quanti máme řešení.

Zpět

EAACI Events

 • Poskytnuté služby

  Analýza, UX, UI, Implementace iOS a Android aplikace

 • Platforma

  KMM, Swift, Kotlin, Strapi

 • Rok

  Začátek spolupráce 2021

 • Klient

  Evropská akademie alergologie a klinické imunologie (EAACI) je sdružení lékařů, výzkumníků a příbuzných zdravotnických pracovníků, jehož cílem je zlepšit zdraví lidí postižených alergickými onemocněními.

Aplikace Eaaci - přehled novinek

Zadání

Hlavním cílem projektu bylo usnadnění orientace účastníkům konferencí, které se pořádají několikrát ročně, a to jak online, tak v hybridním režimu. Aplikace měla primárně ukazovat harmonogram a detaily jednotlivých řečníků a zároveň zastřešovat více konferencí najednou.

Postupně se však rozrůstala a aktuálně obsahuje více než 28 obrazovek se specifickou funkcionalitou a integruje SDK třetích stran, jako je například CometChat.

Aplikace Eaaci - přehled programu

Řešení

Nejdříve jsme zvažovali, zda budeme aplikaci vyvíjet nativně – odděleně pro iOS a Android, nebo jestli použijeme nově vydanou technologii Kotlin Multiplatform Mobile (KMM). Nakonec jsme zvolili KMM, u kterého jsme viděli velkou výhodu ve sdílené business logice. Spolupráce probíhala skrz několik oddělení, a jelikož jsme potřebovali sdílet data mezi backendem a webovou částí, použili jsme Strapi.

Byl to náš první produkční projekt, pro který jsme použili KMM, novou architekturu na iOS a nový UI framework na Android. Zároveň jsme měli poměrně juniorní tým. Několik víkendů jsme tomu sice obětovali navíc, ale výslednou aplikací jsme klienta jeho vlastními slovy nadchli.

Aplikace Eaaci - detail workshopu

Výzvy a nové zkušenosti

 • Velkou výzvou byla aplikace také pro náš testovací tým, který poprvé vyzkoušel interní testování v podobě 12 lidí zavřených po celý den v místnosti, procházejících naplánované i náhodné scénáře.
 • KMM a s ním spojený Shared modul byl největší výzva pro iOS tým, který se potřeboval seznámit s novým konceptem, přičemž zároveň řešil nečekané chyby v podobě zamrzání a nekompatibility. Po této zkušenosti, ale již nadšeně vyhlížíme další projekt, pro který budeme moci KMM použít.
 • Strapi je úžasný nástroj, ovšem pouze, pokud umíte v Node.js a máte ho pod kontrolou. Nelehkou výzvou pro mobilní vývojáře a analytiky byla spolupráce skrze několik oddělení a koordinace s týmem, který řešil backend. Strapi jako takové jsme měli nasazené ve verzi 3 a 4 a mnoho věcí a částí fungovalo jinak, než jsme čekali. Často jsme museli debugovat, a hledat, kde asi nastala chyba, či jak krabicové řešení ohnout pro naše potřeby. Tady nás zachránila velká trpělivost a odhodlanost mobilního týmu věci dotáhnout do úspěšného konce.
Co dodat, je jedno jaká výzva nás čeká, ale v mobilním oddělení v Quanti to prostě dáme.
Aplikace Eaaci - náhled konference