Konec podpory Xamarinu. V Quanti máme řešení.

ERM

Zpět

ERM je prvním z projektů Quanti, na kterém byl použit, v té době ještě téměř neznámý, PHP Framework Nette.

Úvod

ERM projekt je v mnoha ohledech unikátní. Jedná se o webový systém pro nastavení a ovládání routovacích mechanismů pro telefonní ústředny společnosti 2N Telekomunikace. Jeho úkolem je zpřístupnit často složité nastavení telefonních ústředen jednoduchou formou, která umožní běžnému uživateli využít plně všech schopností zakoupeného hardwaru.

Výzvy

V telco oblasti jsou VOiP proxy servery nedílnou součástí infrastruktury. Od našeho klienta vzešel požadavek na změny jejich konfigurace bez nutnosti restartu celé telefonní ústředny. Cílem je eliminovat výpadky telefonní ústředny a nedostupnost systému.

Řešení

Převzali a upravili jsme aplikace v programovacím jazyce C, které běží přímo v telefonní ústředně. Vytvořili nové webové rozhraní v PHP frameworku Nette pro editaci konfigurace, která se ukládá do PostgreSQL databáze. Výsledný produkt byl zabalen jako instalační RPM balíček pro Centos Linux.

13960a1a-4539-4df5-8352-c43127f2bb77.png

Závěr

Podařilo se nám převzít projekt, který jsme rozšířili o potřebné funkce, přepsali nejvíce kritické části, tak aby bylo do budoucna možné je jednoduše udržovat a dále rozšiřovat. Aplikace je stále dostupná ke stávajícím 2N produktům.

Odkazy

https://www.2n.cz/cs_CZ/produkty/telekomunikacni-systemy/2n-stargate